Seminar “Ukraina vigastatud võitlejate ja nende pereliikmete tervise toetamine” tõi kokku Eesti ja Ukraina tervishoiu eksperdid taastusravi, vaimse tervise ja proteesimise valdkonnas

Tallinnas toimus eile seminar, mille eesmärgiks oli tugevdada Eesti ja Ukraina koostööd ning arendada teadmiste jagamist, et pakkuda haavatud Ukraina sõjaväelastele ja nende peredele parem hooldus ja taastumine. Seminar keskendus taastusravi, vaimse tervise toetamise ja proteesimise arendamisele, olles olulisteks valdkondadeks vigastatud võitlejate rehabilitatsioonis.

Seminaril osalesid tervishoiu spetsialistid ja eksperdid Eestist ja Ukrainast. Koos jagati kõige edukaimaid praktikaid ja lahendusi, mis aitavad Ukraina tervishoiutöötajatel pakkuda haavatud võitlejatele kvaliteetset hooldust ja tõhusat taastumist.

Kaupo Ole, Ida-Tallinna Keskhaigla taastusravikliiniku juht, rääkis seminaril, kui oluline on rahvusvaheline koostöö:„Eestis on taastusravi valdkonnas suur kogemus ja teadmised, mida meil on olnud hea jagada. Eesmärgiks oli arendada Ukraina rehabilitatsiooniprotsesside kvaliteeti, et haavatud sõjaväelastele tagada kiire ja tõhus taastumine. Samuti pöörasime palju tähelepanu vaimse tervise taastamisele, mis on sõjaväelaste rehabilitatsioonis ülimalt oluline.“

Kostyantyn Hinhulyak, Berdychivi haigla direktor, kiitis seminari ja Eesti ekspertide toetust:

„Koostöö Eestiga on olnud meile hindamatu, kuna see aitab meil täiustada oma teenuseid ja tõsta rehabilitatsiooni taset. Eriti oluliseks peame vaimse tervise toetamise meetodeid, mis on meie sõjaväelaste taastumise jaoks väga tähtsad. Eestist pärit proteesimise eksperdid jagasid oma teadmisi, mis aitavad meil pakkuda patsientidele paremaid taastumisvõimalusi.“

Seminaril käsitleti mitmeid olulisi teemasid, nagu neurorehabilitatsioon, liikumisravi, vaimse tervise taastamine ning proteesimise arengusuund. Arutleti ka, kuidas neid lahendusi kohandada Berdychivi haigla vajadustega, et pakkuda sõjaväelastele kõikehõlmavat tuge nii füüsiliselt kui vaimselt.

Seminaril esinesid ka proteesimeistrid Madis Põri ja Anti Pigul, kes tutvustasid proteesimise ja abivahendite tähtsust taastumisprotsessis. Nad jagasid oma kogemusi, kuidas pakkuda sõjaväelastele funktsionaalsed lahendused, mis aitavad neil naasta igapäevaellu.

Seminari lõpus tehti kokkuvõtteid ning arutati edasisi samme, et tugevdada koostööd ja toetada Ukraina tervishoiu arengut, keskendudes sõjaväelaste rehabilitatsioonile, vaimsele tervisele ja proteesimisele.